אחזקת מבנים

אחזקת מבנים – שמירה על המבנה וביצוע תחזוקה תקופתית

אחזקת מבנים היא כלל הפעולות הנדרשות במטרה לשמור על בניין ועל כלל המערכות הפועלות בו במצבן התקין. זאת, במטרה לאפשר לבעלי הבניין או המתגוררים בו או שהעסקים שלהם ממוקמים בבניין האמור, לנצל את השהות שלהם בבניין על הצד הטוב ביותר, תוך הפקת התועלת המרבית ממנו מהן פעולות האחזקה הנדרשות בבניינים? מי חייב לבצע את עבודות האחזקה? מהי המחויבות של כלל הדיירים בבניין בנושא אזקת המבנה? להלן התשובות.

אחזקת מבנים – מה פירוש המושג ולאילו תחומים הוא קשור

אחזקת מבנים מתחלקת לשני תחומים עיקריים: פעולות אחזקה שוטפות ופעולות תקופתיות. גם כאן יש חלוקה פנימית נוספת – פעולות המתבצעות בכל תקופה קצובה, ופעולות המתבצעות אחת לכמה שנים, כחלק ממקצה שיפורים ושיפוצים בבניין או על מנת לשמור על התפקוד התקין שלו. פעולות אחזקה שוטפות נוגעות לפעילות השוטפת בבניין, החל בניקיון וכלה בתחזוקה שוטפת: החלפת נורות, החלפה או תיקון של שקעים חשמליים, תיקון קצרים או טיפול בהצפות ובעיות בביוב. בנוסף כוללות הפעולות השוטפות טיפול במיזוג, אם יש מערכת מיזוג מרכזית, וכן תפעול שוטף של הסקה מרכזית וחימום מים מרכזים, אם יש כאלה. חשוב לזכור שגם בבתים פרטיים, מעבר למספר קומות מסוים לא ניתן להתקין דודי שמש, מה שמחייב מערכת חימום מרכזית, שתפעל בהתמדה.

פעולות אחזקה תקופתיות עשויות להיות טיפול תקופתי במערכת ההסקה, ניקוי וטיפול בצנרת הביוב וכן, אם יש צורך בכל, ניקוי חיצוני של חלונות המבנה בשיטות מיוחדות או על ידי אנשי מקצוע. גם עבודות גינון וביצוע ניקיון יסודי בבניין הן פעולות החייבות להתבצע מעת לעת על ידי הדיירים עצמם או באמצעות חברות או גופים המתמחים בביצוע אחזקת מבנים מקצועית. בדרך כלל, התשלום עבור הפעולות השגרתיות מהסוג הזה כלול בתשלום התקופתי לוועד הבית או לפעולות האחזקה השוטפות.

אחזקת מבנים וטיפולים תקופתיים במבנה

סוג נוסף של פעולות אחזקת מבנים תקופתיות הן פעולות המתבצעות לעיתים רחוקות אבל הן מחויבות המציאות. עם הפעלות הללו ניתן למנות את צביעת המבנה, זיפות וצביעת הגג, חידוש הטיח והחיפוי החיצוני וטיפול ביסודות. כמו כן טיפול בריצוף, פוליש, טיפול במעליות וכיוצא באלה פעולות. בכל האמור בפעולות אחזקה המתבצעות לעיתים רחוקות, יש לבצע גביית כספים נפרדת המתקשרת ישירות לפעולה הנדרשת. זה המקום לציין שכל הדיירים הקבועים חייבים לממן את הפעולות הללו. מי שגר בשכירות או שוכר נכס בבניין משרדים, לא אמור להשתתף במימון על פי החוק. זאת, בתנאי שחוזה השכירות איננו קובע אחרת.

אם יש לכם עניין בביצוע פעולות אחזקת מבנים באמצעות בעלי מקצוע מיומנים, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליכם בהקדם. הם ילמדו את הצרכים שלכם, יבנו עבורכם תוכנית פעולה ייחודית ויסייעו לכם בהוצאה שלה מהכוח אל הפועל.

השארת תגובה