ניהול נכסים

ניהול נכסים – מה זה אומר ולמי זה נחוץ

חברות ניהול נכסים הן חברות האמונות על ניהול כולל של נדל"ן עבור בעלי נכסים שאין ביכולתם או שאין בכוונתם לנהל בעצמם את הנכס, אבל בה בעת הם מעוניינים להפיק ממנו את הרווחים שיצדיקו את ההשקעה שלהם בנכס הזה. אזרחים ישראלים רבים, יחידים ומשפחות, הצליחו להניח ידיים על כמה נכסי נדל"ן מניבים. אף שחלקם מנהלים את הנכסים שברשותם בעצמם, הרי חלקם רואה בניהול השוטף של הנכס, כולל הפעילות הנדרשת על מנת להשכיר אותו ולהפיק ממנו את התועלת הפיננסית הרצויה, סוג של נטל. בנוסף, מרבית בעלי הנכסים הם גם שכירים או בעלי עסקים אחרים, ולא עומד לרשותם הזמן הנדרש להשקיע בניהול השוטף של הנכס. חברות ניהול הנכסים נותנות, לפיכך, פתרון הולם לבעלי נכסים שמוכנים לשלם תמורת השירות שיסייע להם להפיק רווחים מנכסים שברשותם, מבלי להשקיע את המאמצים הכרוכים בתפעול השוטף עצמו. מהם התפקידים של חברות ניהול נכסים? כיצד יכול בעל הנכס לוודא שהנכס שברשותו אכן מטופל כיאות? בשורות להלן נשיב לשאלות הללו בהרחבה.

חברות ניהול הנכסים והתפקיד שלהן

חברות האמונות על ניהול נכסים הן למעשה המוציאות והמביאות בכל הקשור לנכסים שאותם הן מנהלות. הדברים אמורים בתפעול השוטף של הנכס – ביצוע טיפולים תקופתיים, תיקונים שונים, ניקיון ותחזוקה. בנוסף, נציגי החברה אחראים גם על גביית שכר הדירה מלקוחות השוכרים את הנכס או חלק ממנו. במרבית המקרים, החברות כאמור אחראיות גם למציאת שוכרים מתאימים לעסק וחתימה על חוזי השכרה מולם. בתמורה, גובות החברות כאמור עמלות ודמי טיפול שוטפים מבעלי הנכס. אם נוצר הצורך בביצוע פעולה שהעלויות שלה גבוהות, או אם יש צורך בביצוע שיפוצים, יקצו בעלי הנכס סכומים מיוחדים לצורך כך.

ניהול נכסים ואמינות ביחסים בין החברה לבעלי הנכסים

אחד הדברים החשובים ביותר בתחום הקשה והצפוף של חברות ניהול נכסים הוא האמינות. חברת ניהול שקנתה לה שם של חברה אמינה, המעבירה לידי בעלי הנכס את התמורה עבור השכרת הנכס שלהם בזמן, ועובדת בשקיפות וביושר מול השוכרים ומול המשכירים כאחד, תזכה לאמון ובעלי נכסים רבים יעבירו אליה את ניהול הנכסים. אמנם יש דרכים לעקוב אחרי ניהול הנכס, אבל האמון הוא הבסיס. בלי אמון, כל ההסכמים שנחתמו או שעשויים להיחתם עלולים לקרוס. בנוסף, ישנם אמצעים חדשים רבים שהטכנולוגיה המודרנית מספקת, המאפשרים לעקוב אחרי הפעילות בעסק גם ממרחק רב. אפשר להיות מעבר לים, ובכל זאת לעקוב מקרוב אחרי הנכס. בנוסף, כפי שנהוג במקרים כאלה, ניתן למנות נציג בעלים, שישמור על האינטרס של בעלי המבנה וישגיח מקרוב על המתרחש בו.

אם יש לך עניין לשכור את שירותיה הטובים של חברת ניהול נכסים, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליך בהתאם, להמשך התהליך ויצירת שיתוף פעולה פורה.

השארת תגובה