גינה במרפסת שמש

 

אתם אוהבים צמחים וירוק, וחשבתם להפוך את מרפסת השמש שלכם לגינה ביתית? חשבתם על צמחים מטפסים, עציצים גדולים ואדניות? לבלקון מרפסות מגוון רחב של פתרונות לבניית גינה במרפסת שמש, ולא רק עציצים ואדניות. ישנם כיום פתרונות המאפשרים לכם לבנות גינה אחד לאחד במרפסת השמש שלכם, לרבות מערכת השקיה וניקוז, ואם מה שמתאים לכם זה כר דשא במרפסת הבית, גם את זה יכולה בלקון מרפסות לעשות עבורכם.

 

גינה אמיתית במרפסת השמש שלכם

כשאנחנו מדברים על גינה במרפסת שמש, אנחנו לא מדברים על עשרים עציצים ואדניות מסודרים מסביב למרפסת. אנחנו מדברים על גינה אמיתית במרפסת השמש שלכם. אלפי ישראלים כבר נהנים היום מפינה ירוקה במרפסת הבית שלהם, לרבות כר דשא נרחב, שיחים, צמחים מטפסים בשילוב מגוון רחב של פריטים עיצוביים לגינה, פינות ישיבה ופתרונות הצללה, שהופכים את המרפסת שלהם לגינה טובה יותר ממרבית גינות הקרקע הקיימות. איך עושים את זה? מייד נסביר לכם כיצד בלקון מרפסות יכולה לבנות עבורכם גינה במרפסת שמש, ולהעניק לכם את מה שכל דירת גן נהנית ממנו, ולא משנה באיזו קומה אתם ממוקמים.

 

איך בונים גינה במרפסת שמש?

בניית גינה במרפסת שמש היא אינה תהליך מסובך, אך בהחלט כזה שדורש ידע מקצועי וניסיון. בשלב הראשון יש לבנות תכנית מסודרת, שכוללת תכנון של מערכת ניקוז לניקוז מי ההשקיה והזרמתם לצנרת הביוב, מערכת השקיה, הוספת אדמה ועיצוב הגינה לרבות הקמת טרסות, סלעיה קטנה, אולי בריכת דגים פצפונת וכל אלמנט אחר שתרצו לשלב בגינה שלכם.

בתהליך התכנון עליכם לשמור על ראש פתוח ולחשוב שאתם מעצבים גינת קרקע רגילה לכל דבר ועניין, ללא מגבלה כלשהי. למעט הקמת סלעיה גדולה שיכולה לייצר עומס חריג על יסודות המרפסת שלכם, אפשר לעשות כמעט הכל בכדי להפוך את מרפסת השמש שלכם לגינה אמיתית. במקרי קיצון אפשר גם לחזק את יסודות המרפסת ולהוסיף עמודי תמך שיאפשרו לכם ליישם כל רעיון שעולה במוחכם.

בהמשך הדרך, תסייע לכם בלקון מרפסות בעיצוב הגינה, בחירת הצמחים, עיצוב שבילים ומתחמי טוף אדום או שחור, הוספת דק, פינת ישיבה, סוכך להצללה וכדומה. במקביל, נתחיל בביצוע השינויים המבניים הנדרשים למרפסת, ובכלל זה הגבהת מעקה בטיחות, סגירה מלאה או חלקית של המרפסת, בניית מערכת השקיה וניקוז, מילוי אדמה, שתילת דשא ושתילים, ואפילו נטיעת עצי פרי או עצי נוי לבחירתכם. לבלקון מרפסות ניסיון ורקורד בשורה ארוכה של פרויקטים להקמת גינה במרפסת שמש, וצוות מקצועי שיותיר אתכם פעורי פה.

 

לא רק דירת גן אמורה להיות מסוגלת ליהנות מגינה פורחת ומלבלבת. גם דירה בקומה גבוהה יכולה לבנות גינה במרפסת שמש, וליהנות מפינת טבע ירוקה ושלווה בלב העיר הגדולה. בלקון מרפסות מציעה לכם בדיוק את האפשרות הזאת וברמה המקצועית ביותר שיש.

השארת תגובה