הגבהת מעקה זכוכית

 

הגבהת מעקות היא פרוצדורה מקובלת, המבוצעת באמצעות טכניקות שונות, אך הגבהת מעקה זכוכית היא משימה מעט יותר מורכבת, שדורשת מיומנות גבוהה בעבודה עם זכוכית וגם חוש עיצוב שיאפשר את ביצוע ההגבהה לא רק מבלי לפגוע בעיצוב המעקה, אלא אף תוך שדרוגו.

 

מדוע נחשבת הגבהת מעקה זכוכית למורכבת יותר?

מעקה זכוכית הוא מעקה הבנוי מלוחות זכוכית המחוברים זה אל זה ויחד יוצרים את גוף המעקה. כאשר אנו מבקשים להגביה את המעקה, המשמעות היא שנוכל לעשות זאת בשתי דרכים מרכזיות: החלפת כל לוחות הזכוכית הקיימים בלוחות גבוהים יותר או ניתוק המעקה והגבהתו כלפי מעלה תוך מילוי החלל שנוצר למטה בצורה נבחרת כלשהי, בין שמדובר בלוחות זכוכית אחרים או בלוחות עץ, סורגי מתכת וכדומה.

במידה ואתם מעוניינים לשמר את המראה המדויק של מעקה הזכוכית שלכם, האפשרות היחידה לבצע הגבהת מעקה זכוכית היא באמצעות החלפת לוחות הזכוכית בלוחות גבוהים יותר. העלות של הגבהה כזו יכולה להתקרב לעלות של התקנת מעקה זכוכית חדש, אך זוהי בדיוק האופציה שמשמרת עבורכם את המראה אליו התרגלתם, ומעניקה לכם כעת רמת בטיחות גבוהה יותר.

 

הוספת חלק תחתון למעקה

במידה ואתם מוכנים ואולי אף רוצים להשביח את העיצוב הנוכחי, ניתן לבצע את ההגבהה באמצעות ניתוק המעקה והארכת הרגליים שלו כך ששיא הגובה שלו יהיה גבוה יותר מאשר היה קודם לכן. במהלך כזה נוצר חלל בחלקו התחתון של המעקה, ואת החלל הזה אפשר למלא במגוון רחב של חומרי גלם שיכולים לשדרג את העיצוב הכולל. תוכלו להוסיף לוחות זכוכית שיתחברו ללוחות הקיימים באמצעות תופסני אלומיניום או ניקל, תוכלו להוסיף אותם וליצור תצורה של חלונות בלגיים ולחילופין תוכלו להוסיף לוחות עץ או עמודי מתכת מעוצבים במגוון רחב של מרקמים, גוונים ועיצובים.

תהא הבחירה שלכם אשר תהא, המדובר בתהליך שמחייב רמה מקצועית גבוהה ועבודה מדויקת מאוד על מנת להימנע משבירה או פירוק לוחות הזכוכית, וכן שמירה על האסתטיקה והיישור של לוחות הזכוכית בתוך מסגרת המעקה. על הנייר זה אולי נראה פשוט, אבל כשניגשים אל העבודה בפועל, הדברים נראים אחרת.

 

כמה עולה הגבהת מעקה זכוכית?

עלות ההגבהה יכולה להשתנות ממקרה למקרה בהתאם לשיטת ההגבהה הנבחרת ובהתאם לחומר הגלם הנבחר למילוי החלל התחתון. מה שאפשר לומר בוודאות הוא, שהחלפה מוחלטת של לוחות הזכוכית היא האופציה היקרה ביותר.

 

אם אתם מעוניינים להגביה את מעקה הזכוכית בביתכם, כדאי להתחיל בייעוץ של מעצב פנים שיסייע לכם להבין את האפשרויות העומדות בפניכם ולהתאים את המעקה המוגבה לסביבה העיצובית בביתכם. לאחר שתחליטו על אופן ההגבהה, תוכלו לבצע הגבהת מעקה זכוכית באמצעות החלפת לוחות הזכוכית או באמצעות הוספת חומר גלם בחלקו התחתון של המעקה, וגם סביב נושא זה יוכל המעצב לסייע לכם לקבל החלטה.

השארת תגובה